چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

ریل راهنمای کابین و وزنه

 

با توجه به اینکه ریل راهنمای کابین و وزنه در داخل چاهک است و وجود هر گونه اشکال در ریل ها روی عملکرد کل آسانسور نیز تاثیرگذار است، بنابراین می توان آن را یکی از مهم ترین قطعات آسانسور نامید، که نقش موثری هم از لحاظ ایمنی و هم در چگونگی عملکرد آن دارد.

در واقع ریل ها در آسانسور نقش هدایت کننده را به عهده دارند و به عنوان ریل راهنما از پیچیدن و یا حرکت پاندولی کابین در اثر بارهای ناهمگون جلوگیری به عمل می آورند.

Elevator Guide Rail ریل راهنما چیست؟

ریل راهنما ستونی فلزی است که مسیر حرکت کابین و وزنه تعادل را در حالت سیستم محرک کششی ثابت نگه میدارد و به زبان ساده تر به اجزای فلزی به شکل T که جهت هدایت کابین یا وزنه تعادل استفاده می شود ، ریل راهنما کابین  و وزنه می گویند که اغلب از جنس فولاد است.

و اگر در نظر داشته باشیم که در بین قطعات زیادی که در یک آسانسور استفاده می شود ،ریل ها تنها قسمت ثابت آسانسور و سایر قطعات متحرک هستند، به میزان اهمیت و نقشِ حساس آن در کارکرد تجهیزات آسانسور پی خواهید برد.

  مهمترین و با کیفیت ترین برندهای تولید ریل در جهان

  به طور کلی ریل ها  را به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند:

  • ریل های راهنمای کابین: جهت هدایت کابین
  • ریل های راهنمای  وزنه: جهت هدایت وزنه ها

  دلایل استفاده از ریل های آسانسور:

  • برای هدایت مسیر کابین و وزنه تعادل در حرکت عمودی و کاهش حداقلی حرکات افقی
  • جلوگیری از نوسانات کابین در برابر نیروهای خارج از مرکز توقف
  • امکان نگهداشتن و توقف کابین در زمان فعال شدن عملکرد مکانیزم ایمنی

   برای اطلاعات بیشتر مقاله "قطعات اصلی آسانسور "را مطالعه کنید.

   در سایرکشورها ،ریل ها بنابر استفاده آن T5، T9...نامگذاری می شوند ، اما نحوه نام گذاری آن در ایران کاملا متفاوت با کشورهای دیگر و حتی برندهای مطرح است.

  به طور معمول طول ریل ها پنج متر است که در ابتدا و انتهای آن چهار سوارخ برای اتصال ریل ها به یکدیگر در آن تعبیه شده است که درﻣﺤﻞ اﻧﺘﻬﺎﯾﯽ، اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﺻﻔﺤﺎت ﻓﻠﺰي و ﭘﯿﭻ و ﻣﻬﺮه ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽﮔﺮدﻧﺪ. ﺗﺎ در ﻃﻮل ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﺎﺑﯿﻦ و وزﻧه ﺗﻌﺎدل را ﻫﺪاﯾﺖ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ .اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ در ارﺗﻔﺎعﻫﺎي ﻣﻌﯿﻨﯽ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺨﺼﻮص، ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ اﺟﺰاﺋﯽ ﺑﻪ ﻧﺎم ﺑﺮاﮐﺖ ﺑﻪ اﺳﮑﻠﺖ ﭼﺎه ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ.

  دو وظیفه عمده ای که  رﯾﻞﻫﺎ به عهده دارند ،ﯾﮑﯽ آﻧﮑﻪ ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ را ﺛﺎﺑﺖ و در حالت تعادل نگه می دارند و دﯾﮕﺮ آﻧﮑﻪ در زﻣﺎن ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺗﺮﻣﺰ اﯾﻤﻨﯽ ( پاراشوت ) ﺑﻪ ﻋﻨﻮان یک ﺗﮑﯿﻪ ﮔﺎه ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. کیفیت و ابعاد رﯾﻞ ﻫﺎ با توجه ﺑﻪ ﻇﺮﻓﯿﺖ و ﺳﺮﻋﺖ آﺳﺎﻧﺴﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد.

  درضمن ریلهای راهنمای آسانسور باید از جنس فولاد مخصوص (نورد سخت) بوده و استحکام ماشین کاری شده باشدکه درستی انتخاب و نصب آن باید توسط شرکت معتبر آسانسوری تضمین و تامین گردد.

   

  شرکت اوج فرازبیهق با سالها تجربه وتخصص وبا استفاده از متخصصان مجرب و مشاوره در نصب واجرای انواع آسانسورهای مختلف و ترکیبی و همینطور نصب تجهیزات و سرویس و نگهداری آن،آماده همکاری با شماست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مطالب دیگر


  خرید آسانسور هیدرولیکی
  1397/11/02

  آسانسور از جمله تجهیزاتی است که در جابجایی افراد در بین طبقات نقش مهمی دارد، بنابراین طبیعی است که یکی از دغدغه های مهم در هنگام خرید و نصب آسانسور، انتخاب و تعیین نوع آن توسط کارفرما باشد و این که در...


  ادامه نوشته


  تعمیرات و تعویض موتور آسانسور
  1397/08/28

  شرکت اوج فراز بیهق با سالها تجربه در صنعت ساختمان، آسانسور و پله برقی مفتخر است به اطلاع برساند انجام تعمیرات تخصصی و تعویض موتور آسانسور از جمله خدمات این شرکت می باشد و با ارائه خدمات سرویس و نگهدار...


  ادامه نوشته


  راهکارهای عدم لرزش کابین
  1397/09/24

  از شاخصه های کیفی مورد سنجش در آسانسور به خصوص آسانسورهای درایو دار، کیفیت حرکت و کنترل لرزش کابین آسانسور است. در واقع لرزش کابین آسانسور از جمله مشکلاتی است که اغلب کسانی که با صنعت آسانسور مرتبط هس...


  ادامه نوشته


  مراحل ساخت ساختمان - گودبرداری و پی ریزی
  1397/12/23

  همانطور که می دانید، ابتدایی ترین بخش اجرایی ساختمان گودبرداری و پی ریزی می باشد.ما در شرکت مهندسی اوج فراز بیهق با سالها تجربه در زمینه ساختمان در این مقاله به صورت مختصر این مراحل را بررسی می کنیم.ش...


  ادامه نوشته


  پله فرار و نکات اجرایی و طراحی آن
  1397/06/25

  پلکان فراربه پله های فلزی که صرفاً برای ساختمان های موجود که پیش از زمان ابلاغ مبحث سوم مقررات ملی ساختمان مجاز است و به صورت پله خارجی اجرا شود، گفته می شود. در ساختمان های بیش از ۵ طبقه پله فرار و آ...


  ادامه نوشته