چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

ریل راهنمای کابین و وزنه

 

با توجه به اینکه ریل راهنمای کابین و وزنه در داخل چاهک است و وجود هر گونه اشکال در ریل ها روی عملکرد کل آسانسور نیز تاثیرگذار است، بنابراین می توان آن را یکی از مهم ترین قطعات آسانسور نامید، که نقش موثری هم از لحاظ ایمنی و هم در چگونگی عملکرد آن دارد.

در واقع ریل ها در آسانسور نقش هدایت کننده را به عهده دارند و به عنوان ریل راهنما از پیچیدن و یا حرکت پاندولی کابین در اثر بارهای ناهمگون جلوگیری به عمل می آورند.

Elevator Guide Rail ریل راهنما چیست؟

ریل راهنما ستونی فلزی است که مسیر حرکت کابین و وزنه تعادل را در حالت سیستم محرک کششی ثابت نگه میدارد و به زبان ساده تر به اجزای فلزی به شکل T که جهت هدایت کابین یا وزنه تعادل استفاده می شود ، ریل راهنما کابین  و وزنه می گویند که اغلب از جنس فولاد است.

و اگر در نظر داشته باشیم که در بین قطعات زیادی که در یک آسانسور استفاده می شود ،ریل ها تنها قسمت ثابت آسانسور و سایر قطعات متحرک هستند، به میزان اهمیت و نقشِ حساس آن در کارکرد تجهیزات آسانسور پی خواهید برد.

  مهمترین و با کیفیت ترین برندهای تولید ریل در جهان

  به طور کلی ریل ها  را به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند:

  • ریل های راهنمای کابین: جهت هدایت کابین
  • ریل های راهنمای  وزنه: جهت هدایت وزنه ها

  دلایل استفاده از ریل های آسانسور:

  • برای هدایت مسیر کابین و وزنه تعادل در حرکت عمودی و کاهش حداقلی حرکات افقی
  • جلوگیری از نوسانات کابین در برابر نیروهای خارج از مرکز توقف
  • امکان نگهداشتن و توقف کابین در زمان فعال شدن عملکرد مکانیزم ایمنی

   برای اطلاعات بیشتر مقاله "قطعات اصلی آسانسور "را مطالعه کنید.

   در سایرکشورها ،ریل ها بنابر استفاده آن T5، T9...نامگذاری می شوند ، اما نحوه نام گذاری آن در ایران کاملا متفاوت با کشورهای دیگر و حتی برندهای مطرح است.

  به طور معمول طول ریل ها پنج متر است که در ابتدا و انتهای آن چهار سوارخ برای اتصال ریل ها به یکدیگر در آن تعبیه شده است که درﻣﺤﻞ اﻧﺘﻬﺎﯾﯽ، اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﺻﻔﺤﺎت ﻓﻠﺰي و ﭘﯿﭻ و ﻣﻬﺮه ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽﮔﺮدﻧﺪ. ﺗﺎ در ﻃﻮل ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﺎﺑﯿﻦ و وزﻧه ﺗﻌﺎدل را ﻫﺪاﯾﺖ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ .اﯾﻦ رﯾﻞﻫﺎ در ارﺗﻔﺎعﻫﺎي ﻣﻌﯿﻨﯽ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت ﻣﺨﺼﻮص، ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ اﺟﺰاﺋﯽ ﺑﻪ ﻧﺎم ﺑﺮاﮐﺖ ﺑﻪ اﺳﮑﻠﺖ ﭼﺎه ﻣﺘﺼﻞ ﻣﯽ ﮔﺮدﻧﺪ.

  دو وظیفه عمده ای که  رﯾﻞﻫﺎ به عهده دارند ،ﯾﮑﯽ آﻧﮑﻪ ﻣﺴﯿﺮ ﺣﺮﮐﺖ را ﺛﺎﺑﺖ و در حالت تعادل نگه می دارند و دﯾﮕﺮ آﻧﮑﻪ در زﻣﺎن ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺗﺮﻣﺰ اﯾﻤﻨﯽ ( پاراشوت ) ﺑﻪ ﻋﻨﻮان یک ﺗﮑﯿﻪ ﮔﺎه ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. کیفیت و ابعاد رﯾﻞ ﻫﺎ با توجه ﺑﻪ ﻇﺮﻓﯿﺖ و ﺳﺮﻋﺖ آﺳﺎﻧﺴﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد.

  درضمن ریلهای راهنمای آسانسور باید از جنس فولاد مخصوص (نورد سخت) بوده و استحکام ماشین کاری شده باشدکه درستی انتخاب و نصب آن باید توسط شرکت معتبر آسانسوری تضمین و تامین گردد.

   

  شرکت اوج فرازبیهق با سالها تجربه وتخصص وبا استفاده از متخصصان مجرب و مشاوره در نصب واجرای انواع آسانسورهای مختلف و ترکیبی و همینطور نصب تجهیزات و سرویس و نگهداری آن،آماده همکاری با شماست. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  مطالب دیگر


  جک هیدرولیک
  1397/04/16

  در این مقاله راجع به جک هیدرولیک توضیحات مختصری بیان می کنیم.برای کسب اطلاعات فنی بیشتر با همکاران ما در واحد مشاور و فروش تماس حاصل نمایید. هیدرولیک در بازار موجود می باشد.در حال حاضر آسانسورهای هیدر...


  ادامه نوشته


  پیاده روی متحرک
  1397/04/13

  رمپ  یا پیاده روی برقی متحرک چیست؟ رمپ متحرک در واقع گونه‌ای نقاله جابجایی است. وسیله ای برای انتقال افراد در سطوح هم تراز و یا با اختلاف ارتفاع کم که در فرودگاه ها، فروشگاه ها، پایانه مسافر...


  ادامه نوشته


  کارت کلوز تابلوفرمان آسانسور
  1397/11/24

   همانطور که در مقاله های قبلی توضیح دادیم تابلو فرمان آسانسور دارای انواع مختلفی است و شامل امکانات متفاوتی نیز می باشد و یکی از قطعاتی که در تابلو فرمان حائز اهمیت است، بخش درایو آن است که به حر...


  ادامه نوشته


  تعمیر آسانسورهای قدیمی و بازسازی کابین آسانسور
  1397/05/15

  با توجه به قدمت حضور آسانسور در ایران، خدمات تعمیرات آسانسورهای قدیمی و تغییر تزئینات کابین  در بسیاری از ساختمان ها و مراکز مجهز به آسانسور که به چند دهه هم می رسد، کاملا طبیعی می باشد. به این ص...


  ادامه نوشته


  بالابر
  1397/04/06

  در تعریف ساده بالابر میتوان گفت ماشینی است که برای نقل و انتقال افراد یا حمل بار و فعالیت در ارتفاع استفاده می شود که کاملا با آسانسور، جرثقیل و لیفتراک تفاوت دارد. ممکن است در یک کارخانه یا انبار یک...


  ادامه نوشته