چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

سنسور پرده ای درب کابین آسانسور

با توجه با کاربرد فراوان آسانسور در شکل زندگی امروزی ، طبیعی است که توجه به تجهیزات ایمنی آسانسور از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد و روز بروز پیشرفت قابل ملاحظه تری داشته باشند. از قطعات ایمنی آسانسور سنسور پرده ای درب کابین آسانسور است، که  قابلیت تشخیص موانع در مسیر ورودی کابین را دارد و در صورت مشاهده هرگونه مانعی از بسته شدن درب آسانسور و حرکت کابین جلوگیری  خواهد کرد. در واقع وظیفه این سنسور ها  باز نگه داشتن درب آسانسور هنگام عبور مسافرین به داخل یا خارج از آسانسور را دارند.

*** اطلاع از طرح ویژه فروش اقساطی آسانسور


پرده نوری آسانسور چیست ؟                                                               

سنسور پرده نوری یا فتوسل دارای یک فرستنده و یک گیرنده است که در دو طرف درب آسانسور نصب شده است، و بوسیله کابل رابط به سقف کابین متصل شده است و کار انتقال و دریافت پرتو های نوری را دیودهای کنترلر بر عهده دارند به گونه ای که بطور دائم درب کابین را از بالا به پایین به اسکن می کنند تا زمانی که وجود یک مانع از فرستادن پرتو نور به گیرنده جلوگیری کند وبه دو صورت نقطه ای یا چشمی و پرده ای عرضه می شوند.سنسور نقطه ای

این سنسور به صورت یک نقطه یا به عنوان یک سنسور خطی ، فقط در یک خط پوشش دهی دارد،یعنی دقیقا باید از جلوی خط سنسور عبور کردتا از بسته شدن درب جلوگیری به  عمل آید. محل نصب  این سنسور به شکل استاندارد آن در ارتفاع 60تا 70 سانتیمتری کابین است و معمولا در ارتفاع نیم متری نسبت به ارتفاع کف درب آسانسور قرار دارد. و بخاطر این که ارسال شعاع نوری تنها از یک نقطه صورت می گیرد، باید برای جلوگیری از بسته شدن درب باید دقیقا در برابر خط سنسور قرار گرفت واین موضوع موجب کاهش دقت در کنترل خواهد شد. سنسور چشمی یا نقطه ای شامل یک پاور و دو سیمی است که روی  آنها لیزر کار گذاشته شده است و در دو طرف درب  قرار ی گیرند .البته قابل به ذکر است که قیمت این نوع نیز به نسبت سنسور پرده ای کمتر می باشد.


سنسور پرده ای درب آسانسور

سنسورپرده ای درب آسانسور در حالت تمام قد دو متری است یعنی  تعداد زیادی مسیر نوری در عرض درب قرار دارد که در نتیجه آن دقت کنترل نیز افزایش پیدا می کند.و محل نصب آن دربین دو لته های درب و بدنه کابین است بنابراین لازم است که قطری حدود ۸ میلی مترداشته باشد.
سنسور پرده ای در دو مدل متحرک و ثابت قابل عرضه است که مدل ثابت آن رایج تر است. و وجود تعداد زیاد فرستنده و گیرنده، امکان خرابی آنها را نیز بیشتر می کندکه بی شک می تواند بر روی عملکرد آسانسور تاثیر منفی بگذارد، برای برطرف نمودن این مشکل با استفاده از تله های نرم افزاری، موفق به شناسایی فرستنده و گیرنده معیوب شده  به طور اتومات آن را از مدار خارج می کنند.
سنسور پرده ای آسانسور نیز شامل یک پاور همراه دو میله آهنی به ارتفاع دو متر هستند و درون این میله ها سنسورهایی گذاشته شده است که حدود ۲ سانتی متراز یکدیگر فاصله  دارند و هرکدام روبروی هم به لبه کناری درب ها وصل می شوند.


تفاوت سنسورهای چشمی با پرده ای

در واقع  کار هر دو سنسور مشابه هم است ونصب آن ها نیز بسیار آسان است،اما  تفاوت آن ها در اندازه و ارتفاع لیزرها می باشد. پرده های چشمی یا نقطه ای  به یک نقطه از درب متصل می شوند و فقط یک نقطه از آن را پوشش میدهد در حالیکه سنسور پرده ای به صورت تمام قد بسته می شوند و مسافر از هر قسمت  درب  که وارد کابین آسانسور شود ،سنسور های پرده ای مانع بسته شدن  درب آسانسور خواهند شد و بدین صورت مسافر براحتی وارد کابین آسانسور می شود.


شركت فنـي مهندسـي اوج فـراز بيـهق با مجوز طراحي و مونتاژ از وزارت صنايع و معادن، عضویت رسمی اتحادیه برق، الکترونیک و آسانسور مشهد، با بهره‌گيري از پرسنل مجرب و متخصص و با بیش از ده سال سابـقه؛ مفتخر به ارائه خدمـات مشاوره، ساخت، مونتاژ، تعمير و نگهداري انواع آسانسور و پله‌برقي در سراسر کشور می‌باشد.

همچنین، این شرکت به عنوان نماینده رسمی خدمات فروش، نصب، سرویس و نگه داری پک های آسانسور و پله برقی دو برند معتبر METRON آلمان و DELSO چین (با تکنولوژی آلمان) را ارائه می‌دهد.

یحیی رحیملو

1397/12/20

عالی قیمت هاشون چقدر هست

یحیی رحیملو

1397/12/20

عالی قیمت هاشون چقدر هست

مطالب دیگر


آسانسور خانگی
1398/02/28

شرکت بازرگانی اوج فراز بیهق با سالها تجربه و تخصص در صنعت آسانسور و انواع بالابرهای خانگی و صنعتی با همکاری مهندسین مجرب در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. برای نصب آسانسورهای خانگی با همکاران متخصص م...


ادامه نوشته


نحوه صحیح و اشتباه باز کردن سیم بکسل
1397/01/23

#آموزش_تخصصی


ادامه نوشته


لقمه آسانسور
1398/02/25

شرکت مهندسی اوج فراز بیهق با سالها تجربه در صنعت آسانسور، پله برقی، پیاده رو متحرک، سرویس و نگهداری با همکاری مهندسین مجرب کنار شماست تا بهترین خدمات با مناسب ترین هزینه ها را به شما فعالان عزیز در صن...


ادامه نوشته


آسیب های وارد بر سیم بکسل آسانسور
1397/05/20

جدول ذیل به معرفی تمامی آسیب های وارد بر سیم بکسل آسانسور می پردازد:


ادامه نوشته


درایو تابلو فرمان آسانسور
1397/04/09

درایور که به آن اینورتر یا کانورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور نیز گفته میشود ، برای تنظیم کردن دور الکتروموتورها استفاده میگردد.وظیفه درایوها کنترل دور موتور است. در واقع درایوها  قادرند...


ادامه نوشته