چرا اوج فراز بیهق؟
 • استفاده از تكنسين هاي با تجربه
 • بكارگيري تجربيات چندين ساله در تعميرات و خدمات پس از فروش
 • خدمات حرفه اي و پيوسته با نرم افزار هاي مديريتي سرويس و نگهداري
 • هماهنگي هاي لازم با مديران ساختمان و آموزشهاي اوليه ‌پيرامون سرويس
 • ارائه آموزش تكنيكهاي در حال كار با شركت با متد روز و استاندارد هاي روز
 • ارائه خدمات 24 ساعته به هتل آپارتمانها و برجهاي مسكوني
 • هدفمند سازي سرويس در جهت ارائه مشتري مدار
اطلاعات تماس:
 • آدرس:مشهد، بلوار ملک آباد، ملک آباد 7،
  خیابان فرهاد 24، ساختمان هنر، طبقه اول،
  واحد 11
 • شماره تماس: 09156206306
 • ایمیل: infoowjlift.com

مقررات ایمنی نصب آسانسورهای هیدرولیکی

در واقع هدف از تدوين اين استاندارد تعيين مقررات ايمنی نصب  آسانسورهاي هيدروليكی جديد كه بصورت دائمی نصب شده اند، است .

 برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله "مزایا و معایب آسانسور هیدرولیک " را مطالعه کنید

آسانسور هیدرولیک (سایر تجهیزات اصلی: کاراسلینگ و پاوریونیت و...)، آسانسوری است كه در آن قدرت بالابری از طريق يك الكتروپمپ كه مايع هيدروليك را به جك منتقل میكند، تأمين می گردد . اتصال جك به كابين مي تواند بطور مستقيم يا غيرمستقيم صورت گيرد . (ممكن  است تركيبی از موتورها و پمپ ها و يا جك ها مور داستفاده قرار گرفته باشد).


اتاق فلكه: اتاقی است كه در آن سيستم محركه قرار ندارد و فلكه ها در آن قرار دارند و وسايلی از قبيل گاورنر و تجهيزات الكتريكی می تواند در آن قرار گيرند.
بار اسمی
(ظرفيت مفيد ): ميزان باری است كه تجهيزات آسانسور بر مبنای آن انتخاب و ساخته شده اند.
فضای بالا سری (اورهد):
قسمتی از فضای چاه كه بين كف بالا ترين طبقه توقف آسانسور تا زير سقف چاه قرار دارد.

>>> تجهیزات و راهکارهای ایمنی در آسانسور

ترمز ايمنی: وسيله ای مكانيكی است كه توسط سيستم  گاورنر، در لحظه افزايش سرعت بيش از حد مجاز فعال شده و با قفل شدن بر روی ريل های  راهنمای كابين يا وزنه تعادل آنها را متوقف می نمايد .

ترمز ايمنی  تدريجی: نوعي ترمز ايمني است كه سيستم آن با اعمال اصطكاك روي ريل های راهنما عمل نموده و بدين ترتيب موجب شتاب منفي تعريف شده كمتری می گردد. همچنين نيروهای وارد روی كابين و وزنه تعادل را در مقدار مجاز محدود می نمايد.

ترمز ايمنی گيره ای: وسيله ای است مكانيكی كه در هنگام فعال شدن موجب توقف كابين در حركت به سمت پايين شده و آنرا  در هر نقطه از مسير حركت ساكن نگه ميدارد و از ادامه خزش جلوگيری ميكند.

ترمز ايمنی لحظه ای: نوعي ترمز ايمنی است  كه با قفل شدن تقريباً آنی روي ريل های راهنما باعث توقف كابين و يا وزنه تعادل ( با شتاب منفی بسيار زياد) مي شود .

ترمز ايمنی لحظه ای با اثر ضربه گير: نوعي ترمز ايمنی است كه با قفل شدن تقريباً آني روی ريل های راهنما عمل می كند ولی واكنش در كابين يا وزنه تعادل ، بوسيله ضربه گير تعديل می شود .

مطالب دیگر


نحوه صحیح و اشتباه باز کردن سیم بکسل
1397/01/23

#آموزش_تخصصی


ادامه نوشته


نحوه بارگذاری و توزیع بار آسانسور در سازه
1397/06/31

محاسبه بار آسانسوربار ناشی از آسانسور با ماهیت دینامیکی بر دو نوع و حداقل بار آن را برابر 1.5 تن در نظر می گیرند:1.      بار زندهمطابق با جدول 1-5-6 از مبحث ششم مقررات مل...


ادامه نوشته


بروز رسانی و بازسازی آسانسور های قدیمی
1397/08/09

برای دانستن علت بروز رسانی و بازسازی آسانسور های قدیمی کافی است نگاهی به اطراف خود داشته باشیم و خواهیم دید که آسانسور از جمله وسایلی است که بیشترین استفاده را در همه گروه های سنی دارد و مانند همه وسا...


ادامه نوشته


درب طبقه آسانسور (اتوماتیک - لولایی)
1397/02/27

به طور کلی درب های آسانسور به دو گروه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طبقه بندی کرد که در  هنگام نصب نیز هر آسانسور از دو نوع درب استفاده میکند:-درب طبقه درب کابیندومین مرحله راه اندازی ونصب آسانسور، نص...


ادامه نوشته


فلکه هرزگرد آسانسور
1397/04/10

 فلکه هرزگرد ( هرزه گرد ) آسانسور چیست ؟فلکه هرزگرد یکی از بخش های مهم و اساسی در سیستم تعلیق آسانسور می باشد که برای انتقال قدرت و نیروی موتور و حرکت به سیم بکسل به کار می رود و نیروی کششی که در...


ادامه نوشته